Myjąc ręce możesz uszczęśliwiać innych i zachęcać ich do działania
15.10.2018
Myjąc ręce nie tylko dbasz o zdrowie swoje i innych, ale sprawiasz radość swoim bliskim i poprawiasz poziom satysfakcji kolegów z pracy – dowodzą wyniki ankiety przeprowadzonej przez Essity.Mycie rąk jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się infekcji i ma wpływ na życie milionów osób. Wyniki ogólnoświatowej ankiety przeprowadzonej na zlecenie Essity, producenta marki Tork, dowodzą, że dbanie o higienę rąk może również przyczyniać się do tego jak czują i zachowują się ludzie wokół nas.
Czyste ręce pozwalają czuć się swobodniej w kontakcie z innymi. Prawie 50% ankietowanych podkreśla, że duże znaczenie ma dla nich świadomość przestrzegania higieny przez osoby, którym mają uścisnąć dłoń.
Twoje czyste ręce mogą zwiększać u innych poczucie szczęścia i zadowolenia z życia. Aż 8 na 10 ankietowanych przyznaje, że ma pozytywny wpływ na ich samopoczucie.
Czyste ręce mogą wpływać na rozwój firm. 4 z 10 pracowników pracujących na pełen etat przyznaje, że chciałoby, aby przywiązywano większą wagę do higieny rąk w ich miejscu pracy. 3 na 10 przyznaje, że odczuwałoby większą satysfakcję gdyby ich koledzy dokładnie myli dłonie. Właściwa higiena rąk może również wpływać na wzrost sprzedaży – świadomość, że personel restauracji przestrzega ściśle określonych procedur dotyczących higieny rąk sprawia, że ponad 50% ankietowanych chętnie zjadłaby tam ponownie.
"Nasze ręcę mają moc wpływania na samopoczucie naszych bliskich, a mycie dłoni rozległe konsekwencje dla ludzi wokół nas. To coś, co powinniśmy mieć na uwadze codziennie, a nie tylko dzisiaj, w Światowym Dniu Mycia Rąk", powiedział Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Essity.
Dla kogo myjesz swoje ręce?
Zdecydowana większość — 8 na 10 — myje ręce, aby chronić swoje zdrowie, a tylko 1 na 10 przyznaje, że robi to ze względu na innych. Jednak altruistyczne skupienie się na myciu rąk może być skutecznym bodźcem do poprawy nawyków związanych z higieną rąk. Co czwarty respondent przyznaje, że częściej myłby ręce, gdyby wiedział, że ma to pozytywny wpływ na innych.
"Dla kogo dbasz o higienę swoich dłoni? Dla siebie, rodziny, a możesz kogoś innego? Jeśli zaczniemy zastanawiać się nad tym, jak nasze dłonie wpływają na ludzi wokół nas to wkrótce będziemy w stanie poprawiać higienę rąk w całym społeczeństwie. To ogromna moc", dodaje Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Essity.
Kobiety myją dłonie o 30% częściej niż mężczyźni
Niewiele osób dba o higienę rąk w odpowiedni sposób. 3 na 10 ankietowanych nie myje dłoni przed posiłkiem, ponad 2 na 10 nie robi tego przed sporządzaniem jedzenia, a więcej niż 1 na 10 nie myje rąk po wyjściu z toalety. Mężczyźni wypadają w tym badaniu znacznie słabiej – kobiety myją dłonie o 30% cześciej.
"Mycie rąk mydłem, przez 20-30 sekund, a następnie suszenie ręcznikiem papierowym to klucz do utrzymania właściwej higieny dłoni. To proste, a jednocześnie bardzo istotne", podkreśla Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Essity.
Essity jest sponsorem Światowego Dnia Mycia Rąk 2018, międzynarodowej akcji organizowanej przez Global Handwashing Partnership w celu zwiększania świadomości społeczeństwa na temat znaczenia mycia rąk przy użyciu mydła. Światowy Dzień Mycia Rąk to odpowiedni czas, aby sprawdzić czy właściwie dbamy o higienę naszych rąk.
O badaniu Power of Hands:
Badanie przeprowadzono między 9 lipca a 6 sierpnia 2018 r. W badaniu wzięło udział 3060 respondentów z sześciu różnych krajów.
O partnerstwie Essity w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk:
Global Handwashing Partnership to międzynarodowa koalicja organizacji zajmujących się promowaniem mycia rąk. Global Handwashing Partnership z dumą współpracuje z Essity - organizacją wspierającą Światowy Dzień Mycia Rąk.