• Home
  • Aktualności
Firma Essity debiutuje na giełdzie z misją skupioną na higienie i zdrowiu
Firma Essity debiutuje na giełdzie z misją skupioną na higienie i zdrowiu

Firma Essity debiutuje na giełdzie z misją skupioną na higienie i zdrowiu

04.07.2017

Część firmy SCA zajmująca się przemysłem higienicznym debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Sztokholmie, jako Essity.

Essity, światowy lider działający w branży higienicznej i ochrony zdrowia, debiutuje na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych prezentując swoim klientom i konsumentom wizję i strategię firmy.

Debiut Essity nastąpił po podjęciu decyzji o podziale Grupy SCA na dwie niezależne spółki notowane na giełdzie: SCA - działającą w branży leśnej oraz Essity - wiodącą firmę zajmującą się zdrowiem i higieną. Higiena i zdrowie są najważniejszymi aspektami wizji i strategii firmy Essity, podkreślając rozwój organizacji.

Firma SCA była znana w Polsce głównie z artykułów higienicznych, tak popularnych marek jak: Tork, TENA, Libero, Libresse, natomiast firma Essity skupi swoją działalność na produktach zarówno higienicznych, jak i zdrowotnych.

Wizja Essity ma opierać się na poprawie jakości życia poprzez wprowadzanie wiodących rozwiązań w zakresie zdrowia i higieny. Z kolei, misja firmy będzie polegać na zrównoważonym rozwoju, produkcji, sprzedaży artykułów i usług higienicznych oraz zdrowotnych.

"Kiedy jesienią ubiegłego roku została ogłoszona propozycja podziału firmy, przedstawiliśmy naszą nową wizję, według której higiena nie jest już postrzegana jako cel sam w sobie, lecz jako środek mający na celu poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia" - wyjaśnia Michał Kuklewski, SCA Country Manager, reprezentujący koncern w Polsce. "Podział SCA pozwoli na większą specjalizację oraz ukierunkowanie naszej oferty w zakresie higieny i zdrowia na nowe grupy produktów".

Proces dywersyfikacji został rozpoczęty po niedawnym przejęciu BSN Medical, wiodącej firmy medycznej. Firma Essity wraz z nowo nabytymi markami medycznymi BSN, takimi jak: JOBST i Leukoplast, ma większą możliwość spełniania potrzeb i oczekiwań rynku oraz szerzenia swojej misji.

Essity potwierdza także swoje zaangażowanie w poprawę jakości życia biorąc udział w inicjatywie Hygiene Matters (z ang. Higiena ma znaczenie). Częścią projektu jest niedawne zobowiązanie brytyjskiej marki Bodyform (znanej w Polsce, jako marka Libresse) do przekazania 200 000 opakowań produktów do higieny intymnej w ramach walki z ubóstwem. Inicjatywa Hygiene Matters ma na celu edukację i podjęcie globalnego dialogu na temat znaczenia higieny i jej związku ze zdrowiem i samopoczuciem, przełamywanie tematów tabu i podkreślanie znaczenia higieny w wymiarze ekonomicznym.

 "Sprawy dotyczące higieny są kluczowe dla naszej wizji i staną się podstawą naszej komunikacji. Jako firma zajmująca się higieną i ochroną zdrowia odgrywamy ważną rolę w budowaniu społeczeństwa bardziej zrównoważonego i świadomego poprzez podnoszenie standardów na całym świecie - a to z pewnością jest naszym nadrzędnym celem", kontynuuje Michał Kuklewski.

Na przestrzeni najbliższych dwóch lat klienci i konsumenci będą świadkami stopniowego wycofywania się firmy SCA z branży higienicznej i zastępowanie jej nową firmą Essity.

Więcej informacji o wizji i strategii firmy Essity oraz inicjatyw dotyczących higieny na stronie: www.essity.com.

TORK
TORK