• Home
  • Aktualności
WWF określa SCA jako przykład firmy zrównoważonego rozwoju
WWF określa SCA jako przykład firmy zrównoważonego rozwoju

WWF określa SCA jako przykład firmy zrównoważonego rozwoju

29.06.2016

Nowy raport WWF International wymienia firmę SCA jako dobry przykład zrównoważonego rozwoju. Według raportu, w przeciwieństwie do SCA, zdecydowana większość producentów i detalistów artykułów codziennego użytku nie podejmuje znaczących działań zapewnienia zrównoważonych źródeł produkowanych towarów.
W swoim raporcie “Wolna droga do zrównoważonego rozwoju”, WWF ocenia firmy członkowskie Consumer Goods Forum* w nawiązaniu do rzeczywistych zobowiązań i postępów w zakresie pozyskiwania miękkich surowców, takich jak olej palmowy, papier, soja, trzcina cukrowa i ryby hodowlane, w oparciu o standardy zatwierdzone przez WWF.    
WWF International twierdzi, że tylko 22 z 256 wiodących producentów i detalistów artykułów codziennego użytku podjęło znaczące działania, aby zadbać o zrównoważone źródła pochodzenia miękkich surowców z leśnictwa, rolnictwa i rybołóstwa, w które się zaopatrują. 
WWF wyraża obawę, że niezrównoważona produkcja tych surowców potencjalnie przyczynia się do nadmiernych połowów, niedoboru wody, wylesiania i zmian klimatycznych. W raporcie poruszono również kwestię braku transparentości w zakresie działań dotyczących zrównoważonego rozwoju – według WWF zaledwie 42% firm publikuje coroczne raporty z informacjami o swoich czynnościach dotyczących tej kwestii. 
 
Poza SCA, firmy, które są liderami w obszarze zrównoważonego rozwoju to: Grupo Bimbo, General Mills, Marks & Spencer, Coca-Cola Company, Johnson & Johnson, Migros-Genossenschafts-Bund, Sofidel, Colgate-Palmolive, SC Johnson, Nike, Unilever, Coop Switzerland, Kao Corporation, PepsiCo, Waitrose, Danone, Kimberly-Clark, Procter & Gamble, Ferrero, L’Oreal and Royal Ahold.
 
Więcej informacji na www.wwf.panda.org
 
*Raport opublikowany przed corocznym szczytem Consumer Goods Forum, który odbył się w dniach 15-17 czerwca w Kapsztadzie, w Republice Południowej Afryki.
TORK
TORK